Eğitmen
HABERLER
Burak Köseoğlu
Burak Köseoğlu
Phd / Ekonomist

Tel:  -
Mail: burak.koseoglu@yaded.com

1970 İstanbul doğumlu olan Burak Köseoğlu, FMV Erenköy Güneş Lisesi’nin ardından, 1988  yılında İstanbul Üniversitesi Bankacılık/Sigortacılık MYO 1992 Yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi 1994 Yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansı 2000 Yılında Eskişehir A. Üni. Uluslararası Franchise İşletmeleri üzerine Doktora yapmıştır.

 
Çalışma hayatına üniversite ile beraber yürüttüğü Garanti bankasında ve sonrasında credit Suisse istanbul ofisinde devam etmiştir.Daha sonra Renault , Arthur Andersen gibi bir çok yerli ve yabancı firmada  denetçi , satış pazarlama ve genel yönetim konularında orta ve üst düzey yöneticilikler yapmıştır.

 

2011 yılında en son profesyonel yöneticilk görevini Herry firmasında CEO olarak tamamlamış ve 2011 yılından itibaren Danışmanlık çalışmalarına ağırlık vermiştir.


2002 Yılında yayımlanmış Aile Şirketlerinde Franchise ve Türkiyede Franchise bakışı isimli kitabı yayımlanmıştır. Aile şirketleri ve Türkiye’de profesyonel yöneticilik üzerine kitabı ile ilgili çalışmalara devam etmektedir

 

2003 Yılından itibaren Türkiyenin önde gelen bir çok Üniversitesinde Aile Şirketleri ve Franchise konusunda çeşitli dersler,konferanslar vermiş ve konuşmalar yapmıştır.Milliyet Hürriyet gibi gazetelerde ve bazı ekonomi dergilerinde yazıları devam etmekte olup 2011 yılından bu yana Aile Şirketlerinde kurumsallaşma,Yabancı ortaklık ve fon bulma,Franchise şirketlerinde yapılandırma,orta ve büyük ölçekli aile şirketlerinde kurumsal dönüşüm konularında danışmanlıklar vermekte ve yönetim kurulu üyeliklerine devam etmektedir. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli toplantı,seminer ve konferanslarda moderatör ve konuşmacı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.